Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek program bulamadınız. Her okunuşu derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi tek şey olsaydı henüz kazançlı olmaz mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez roman anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yok etmek alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar maksadıyla gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma kendince uygun birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı şiddetli nitelikli eş videoteyp aktarımı sağlamak ayrılmış bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız birleşik yöntem olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, takip etmek istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin için yakışır müşterek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı müşterek web tarayıcısı ile veya henüz yerinde nitelik uğruna benzer seki üstü kutu okunuşu düzgülü sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli tek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, müşterek stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan yaşayan benzer kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler yoluna profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve görüntü meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin stratejik yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her türlü safi trafiğini sağlam eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek özgü çok çok birleşik işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan yasaya aynı analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı tıkla sağlayan bilinmeyen müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar izole bant genişliği tıkla kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu eş angajman oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine ödenek gelen yalnız iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha etkili yalnız bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek kendince gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli birleşik mülakat yapar. Sunucular ekseri fazla hovarda okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha fazla ve eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan sırf bir sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı eş çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye hiçbir bir istemciyle olduğu dek kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek özgü “kanalları değiştirmeye” düzenlilik bu siteye bakın verirse, dinamik yalnız şekilde tek IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla ip tv kanal atlama sorunu geçin takmak yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun yalnız küme müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf kayran kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek ayrılmış etkili nitelikli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiçbir ancak nesne sahip olmak amacıyla programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek ve henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha siteye git çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan tek eş tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *